גיוס של לקוחות חדשים לעסק היא אחת המטרות המרכזיות של כל עסק. הגעה של לקוחות חדשים באופן שוטף תבטיח את יכולתו של העסק להתקיים לאורך זמן. לקוחות חדשים יכולים להיווצר באמצעות לידים שיועברו (השארת פרטים בטופס צור קשר) והיא הבסיס להצלחה עסקית.

שיטות שיווק ליצירת לידים

קיימים כמה אפשרויות שימוש באפיקי שיווק שונים ומגוונים. אחת הדרכים להגיע לקהל לקוחות פוטנציאלי גדול מצד אחד וממוקד מאידך היא באמצעות אתר אינטרנט. אך בנייה של אתר אינטרנט היא רק השלב הראשון. על מנת שאתר זה יגיע לגולשים הנכונים, ויצליח להביא כמות תנועת גולשים גדולה, יש לבצע תהליך מקצועי ולקדם אותו בביטויים רלוונטיים. תהליך זה נקרא קידום אתרים אורגני, והוא זה שיגרום לאתר להופיע במקומות מובילים בביטויים רלוונטיים.

כיצד תוודא שהאתר שלך יגיע לגולשים רלוונטיים

על מנת להצליח להפוך את הגולשים שלך ללקוחות חשוב לעשות מחקר מילים מקצועי, שהוא חלק מרכזי בתהליך קידום אתרים. מחקר המילים נועד לעזור ולגבש את רשימת הביטויים אותם מחפשים הגולשים, שתרצה שיצרו איתך קשר. מחקר זה כולל קבלת בריף מקיף מהלקוח על תחום הפעילות שלו, בחינה של אתרי מתחרים ושיטות נוספות ליצירת רשימת ביטויים לבחינה. בשלב השני בודקים כמה אנשים מחפשים כל ביטוי, ובוחרים רשימת מילים שמשקפת באופן המדויק ביותר את פעילות האתר. בשלב השני מתבצעת הטמעה של ביטויים אלו באתר, הן ברמת התוכן והן ברמת קוד האתר. מטרת תהליך הקידום היא לגרום לכך שהאתר יופיע במיקומים הראשונים בגוגל, בכל ביטוי שהגולש יחפש בתחום מבוקש. ככול שאתר יופיע במיקום גבוה יותר בעת החיפוש בגוגל, כך יגדלו הסיכויים שהגולשים יבחרו להיכנס אליו.

יצירת אתר מניע לפעולה

הבאת גולשים לאתר היא חלק מרכזי בתהליך, אך יש פן נוסף שעליו יש לתת את הדגש. אם רצונך שהגולשים הללו יהפכו ללקוחות פוטנציאלים, אם באמצעות השארת פרטים (לידים) או באמצעות רכישה ישירות דרך האתר, עליך לוודא כי האתר מניע לפעולה. הנעה לפעולה מבוצעת הן באמצעות עיצוב האתר, והן באמצעות התוכן המופיע בו. ככול שהאתר יהיה נוח לגלישה, ויועברו בו מסרים ברורים, כך יהיה קל יותר לשכנע את הגולשים לבצע את הפעולה הרצויה.

יצית לידים באמצעות קידום ממומן

דרך שיווקית נוספת ליצירה של לידים, אשר בשאיפה תצליח כבעל עסק להפוך אותם ללקוחות, היא באמצעות הקידום הממומן. שיטה זו כוללת יצירת מודעות פרסומיות, אשר יופיעו בראש התוצאות האורגניות ולצדן. שיטת התשלום מבוססת על כמות הקלקות, והגדרת עלות לכל קליק. באמצעות קידום ממומן ניתן להגיע במהירות לגולשים רלוונטיים. אך חשוב לבצע תהליך זה בעזרת גורם מקצועי ומנוסה, על מנת שלא תיווצר זליגה תקציבית שלא תצליח להשיג את המטרות.